Avastamisrõõmu pakkus nii väljakute maastikuline kujundus kui mänguks vajalike keppide disain. Mõlemaid võib vaadata kui kõrgtasemel kunsti.
Kogu hoone on asendiplaanilt koos terrassidega üks suur “putter” (lõpulöögi kepi laba kuju).
Projekteeritud klubihoone kannab endas selle ilusa mängu saladusi: löögi tehnikat, atribuutika disaini ja TUNNET tõusta lendu, sest eesti golf alles alustab oma tõusu.
Hoone peavaade e. põhjapoolne külg kujutab endast palli lennu trajektoori. Sealjuures selle mahuline osa jaguneb kaheks: hooneosaks, mis meenutab raudkepp nr. 5 külgvaadet ja hoonet optiliselt pikendavaks pinnasemahuks. See kolmnurkne kompositsioon, mis asub hoone taga, sümboliseerib tehniliselt puhta löögi “swingi” puhul mahalangevat murutükikest.
Klubi saal on projekteeritud kogu hoone mahust veidi kõrgemaks. Selle kuju on inspireeritud avalöögi kepi “driver’i” kujust. Saali lagi on külvatud väikesi lampe täis, tähistamaks golfimängu lõppu “green’il” aukudesse veerenud palle.
Vastavalt tellija poolt esitatud lähteülesandele oli eesmärgiks välja töötada modernse, atraktiivse ja kasutajasõbraliku klubihoone terviklik arhitektuurne kontseptsioon (eskiisprojekt). Lähtuvalt planeeritava golfiklubi hoone paiknemisest mäe otsas, milline on nähtav kilomeetrite kauguselt, oli eesmärgiks kujundada hoone selliselt, et see omaks maamärgi tähendusega kaugele mõjuvat vormi.
ARHITEKTUURNE PEAMINE IDEE
Projekteeritud klubihoone kannab endas mäe otsas hõljuva pilve visuaalset ideed. Konkreetne mägi on Tbilisi suunalt tulevalt maanteelt kaugelt nähtav koos naabruses paikneva veidi kõrgema mäetipuga. Selle otsas paikneb tegutsev munkade klooster. Kloostri kõrgusesse pürgiv torn on konkreetne ja tugev dominant. Seetõttu on meil kontrastina kasutatud vaba ja õhulist vormi. Kuvandina pilvedesse ulatuv mäetipp on peitepilt nagu oleks kavandatav mäetipp justkui kõrgemal. Ideest lähtuvalt on hoonele projekteeritud servadest kergelt lainetav katuseäär. Klubi saal on projekteeritud kahe korruse kõrgune. Selle kuju on inspireeritud avalöögi kepi driveri kujust.
KLUBIHOONE ASENDIPLAANILINE LAHENDUS
Kavandatava objekti funktsionaalse skeemi keerukus seisneb selles, et klubihoone paikneb kõrge mäe otsas, äärmiselt piiratud maa-alal, platool, mis on ovaalse kujuga. Juurdepääs klubile on lähenevalt peateelt, mis viib platoole, maa-alale ovaali otsast. Ümber klubihoone on projekteeritud territooriumil liiklemiseks tee koos autode väliparkla kohtadega. Tee ristub inimeste/mängijate käigutee suundadega, kuivõrd vastavalt golfiväljaku lahendusele paiknevad rentsh, esimene ja viimane tii kõik erinevates suundades. Selline inimeste ja autode liikumiste ristumine ei ole küll hea, kuid arvestades mitte eriti suurt autode arvu, ei peaks olema probleemiks.
Laste suurema turvalisuse huvides on ette nähtud võimalus ehitada sild ( vt. asendiplaan ja kõrval olev näidispilt silla võimalikust väljanägemisest) üle tee, mis algab I korrusel paiknevast lastehoiuruumist ja viib rentshile, kus toimub laste algõpetus.
Klubihoonele lähenedes peaks esmalt paistma hoone kõige imposantsem/pidulikum vaade, milleks golfiklubi puhul on kahtlemata klubihoone suure saali fassaad. Seetõttu ongi hoone ühte otsa paigutatud suur saal, mis on kahe korruse kõrgune ning mille kuju on inspireeritud golfi avalöögi kepi – driveri – kujust.
Files: