PROJEKTID

Sõpruse pst 31

Autor:

Mai Šein

Asukoht:

Tallinn, Kristiine

Projekteeritud:

2003

Hoone on sobitatud konkreetsesse konteksti selliselt, et Sõpruse pst. äärde jääb 5-korruseline hoonemaht, mis hakkab terrassidena langema eramutega kaetud elamuala suunas. Selle tulemusena tekib suurele korrusmajale hommiku-lõuna päikesele avatud privaatne katusaedadega tsoon.

Terrassmaja maksimaalseks nautimiseks on tubadele projekteeritud liugaknad. Kuumal suvel on võimalik need kõrvale lükata ja ühendada terrassid tubadega. Terrassid on kaetud punase savikiviga; võrreldes betoonkiviga ei akumuleeru sinna külma ning on soojem- sõbralikum. Fassaadilahendus on punasest savikivist üksikute aktsendiks paigutatud mustade ja pruunide „täppidega“ (kividega).

Vabriku tn 8 ja 8a

Autor:

Mai Šein

Asukoht:

Tallinn, Kalamaja

Projekteeritud:

2008

Aluseks on võetud detailplaneeringus ette nähtud lahendus. Kalamajas on levinud kvartalite perimetraalne hoonestus kus elamud on paigutatud krundi piirile kõnnitee äärde. Kortermajade kavandamisel pean väga oluliseks ilmakaari. Seetõttu tuli siin teha erand ja tänava nn. punase joone osas on ainult kruntide nurkades kinni peetud, kuna lõunapäikese saamiseks oli oluline astuda vähemalt osaliselt hoonetega võimalikult kaugele krundis sisse. Ja põhjapoolsesse külge sai paigutada autode parkimised hoonete alla.

Heina 17

Autor:

Mai Šein

Asukoht:

Tallinn, Pelgulinn

Projekteeritud:

2001

Hoone kavandamisel muutus oluliseks keset krunti kasvav tamm, mille võra oli tänu kaua tühjalt seisnud krundile saavutanud imeilusa ümmarguse kuju. Sellest tammest kujundasime siseõue aktsendi. Siia on suunatud pea kõikide korterite klaasitud rõdud.

Koidula 14

Autor:

Mai Šein

Asukoht:

Tallinn, Kadriorg

Projekteeritud:

2005

Kadrioru üldplaneeringu aluseks on puitarhitektuurse keskkonna ja miljöö säilitamine. Samas on Kadriorus selliseid alasid (L. Koidula tn.), kus valdavaks arhitektuuritüübiks on kõrgete korrustega neljakorruseline kivimaja. Projekteeritav hoone kuulub just sellisesse piirkonda.


Hoone tellijal oli kavas tulla sama maja viimasele korrusele elama. Seetõttu sai täidetud tema soov märgistada see elamu tema initsiaalidega. Maja sai endale nn. prossid-stiliseeritud roostevabast terasest nimetähed.

Villa ümberehitus Kreetal

Autor:

Mai Šein

Asukoht:

Kreeta

Villa ümberehituse projekt Kreeta saarel koos aiakujunduse, pergolate ja autovarjualustega.